Nie chcesz wycieku? Szyfruj!

Nie chcesz wycieku? Szyfruj!

Czarne chmury nad danymi w chmurze

Szyfrowanie danych to skuteczna metoda na wszelkie wycieki danych
Wiele osób uważa, że trzymanie danych w chmurze jest niebezpieczne, a ostatnia kilkuletnia zła passa dostwców usług zdaje się to potwierdzać.
Afera Celebgate kiedy to wykradziono i upubliczniono masę prywatnych zdjęć gwiazd i celebrytów była tego spektakularnym przykładem. Prawda jest jednak jak zwykle pośrodku. Istnienie usług w chmurze ma swoje zalety.

  • Pozwala usprawnić pracę, dając nam dostep do plików z każdego miejsca i urzadzenia jednocześnie oszczędzając na nich wolną pamięć.
  • Zabezpiecza nas przed utratą danych w momencie braku dostępu do urządzenia.
  • Wielodostępowość pozwala na sprawną wymianę plików pomiędzy członkami grup i zespołów.
  • Ponadto chroni nas przed bałaganem związanym z multum kopii plików w różnych wersjach i różnych miejscach.

Pomimo różnych doniesień o skandalach związanych z wyciekiem danych zapisanych na dyskach w chmurze wciąż możemy korzystać z nich bez obaw.
Na wstępie trzeba jednak powiedzieć, że wysyłanie niezabezpieczonych plików do internetu jest porównywalne z napisaniem na drzwiach mieszkania informacji o tym, że klucz jest pod wycieraczką. To, że obowiązek zabezpieczenia danych w usługach chmurowych spada na właściciela danych wiadomo od momentu ich powstania, jednak większość użytkowników i firm zbagatelizowała ten obowiązek i podeszła do sprawy tak samo jak do tematu tworzenia kopii bezpieczeństwa, czyli odłożyła sprawę na później.

 OFFICE 365

Po co jest potrzebny Twojej firmie Office 365 – fakty i mity

Dodaj nowe pole
Dodaj nowe pole

Pamiętaj, że Twój adres e-mail jest bezpieczny

Wydostawanie się danych biznesowych poza sieć wewnętrzną firmy jest tak oczywiste jak to że jabłko spada w dół. Dane zawsze wydostawały się i będą się wydostawać poza sieć wewnętrzną. Dane przenosimy na inne komputery, nośniki USB, wysyłamy mailami lub umieszczamy w chmurze. Wszystko to zarówno ze względuna konieczność jak i na wygodę pracy. Do nas jednak należy obowiązek do zapewnieniu tym danym odpowiedniej formy w przypadku kiedy już się wydostaną.

Bezpieczeństwo danych osobowych a prawo Unijne

Wiele firm przechowuje dane osobowe klientów i pracowników. Ostatnie lata pełne są wycieków danych klientów banków, firm telekomunikacyjnych czy platform sprzedaży internetowej. Wiele firm traktuje bezpieczeństwo tych danych po macoszemu. Problem jest na tyle poważny, że w tej sprawiepostanowiła zainterweniować Unia Europejska przygotowując odpowiednie regulacje.

DYREKTYWA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/680

z dnia 27 kwietnia 2016 r. mówi jasno o konieczności zapewnienia bezpieczeństwa tym danym.

„W celu zachowania bezpieczeństwa i zapobiegania przetwarzaniu z naruszeniem niniejszej dyrektywy administrator lub podmiot przetwarzający
powinni oszacować ryzyko właściwe dla przetwarzania oraz powinni wdrożyć środki minimalizujące takie ryzyko(…)”

Poniżej przedstawimy Państwu pakiet oprogramowania firmy Sophos Encrypt.
Szyfrowania danych będącego najskuteczniejszą metodą zabezpieczania danych.
 

SAFEGUARD Enterprise

Login
classic
Forgot password?
×
Registration

(*) Required fields

I agree with OptimaSales Terms & Privacy Policy

×